نکاتی کاربردی در جهت کاهش مصرف سوخت خودرو
17 ژانویه 2018
کاهش ارتفاع خودرو
کاهش ارتفاع خودرو
21 ژانویه 2018
ضرورت استفاده از ضد یخ برای خودروها

استفاده از ضد یخ برای خودروها

استفاده از ضد یخ برای خودروها در اجاره خودرو . نقش ضد یخ‎ها یا خنک‎کننده‎ها در ماشین حفاظت خودرو از یخ‎زدگی و سرما و هم‎چنین خوردگی اجزای آن است و هم‎زمان با دفع حرارت به وجود آمده، یک نوع تعادل حرارتی در تمامی بخش‎های موتور به وجود می‎آورند.

در این مقاله ما قصد داریم به ضرورت استفاده از ضد یخ برای خودروها بپردازیم. با ادامه مقاله استفاده از ضد یخ برای خودروها مفید در اجاره خودرو لوکس همراه شوید.

با آغاز فصل سرد نگرانی تمامی افرادی که ماشین دارند، استفاده از ضد یخی مناسب به منظور جلوگیری از یخ زدگی موتور خودرویشان و حفاظت از آن است. در حقیقت به کار بردن مایع ضد یخ / ضد جوش در نیمه اول سال نیز الزامی است که در اکثر مواقع اشخاص به این قضیه توجهی نشان نمی‎دهند.

توصیه می‎شود ضد یخ سالیانه یا به دنبال طی 30 هزار کیلومتر مسافت تعویض شود. استفاده از آن باعث جلوگیری از یخ زدگی، جوش آوردن و مهم تر از همه ممانعت از خوردگی اجزای موتور می‎شود. قابل توجه است سیستم خنک کاری پیشرانه بایستی حداقل سالی دو بار مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت امکان بروز نشتی، مسئله رخ داده رفع شود.

ضرورت استفاده از ضد یخ برای خودروها

نکته قابل اهمیت در اجاره خودرو این است که مقدار ترکیب مایع ضد یخ با آب رادیاتور بایستی بر اساس دمای منطقه مشخص شود و ترکیب فله‎ای آن با آب باعث دور شدن از کسب نتیجه مطلوب می‎شود. البته پیش از آن بهتر است ابتدا سیستم رادیاتور ماشین خود را بررسی تا از صحت آن مطمئن شوید و جلوی نشتی احتمالی گرفته شود.

یک عقیده اشتباه در بین عموم  در مورد استفاده از ضد یخ برای خودروها ، ترکیب هرچه غلیظ تر مایع ضد یخ است چون ترکیب بیش از مقدار مشخصی از مایع ضد یخ / ضد جوش با آب رادیاتور سبب بالا بردن نقطه انجماد و خروج از بازه عملکردی این مایع می‎شود.

در نتیجه همواره به راهنمای درج شده بر روی قوطی ضد یخ توجه کرده و آن را با آب مقطر (آب جوش استفاده نشود) یا آب مخصوص رادیاتور ترکیب و داخل آن بریزید. بایستی توجه کنید مایع ضد یخ با توجه به این‎که خاصیت رسوب‎زدایی دارد ممکن است پس از مدت اندکی با حل کردن رسوبات موجود در پیشرانه و رادیتور با تغییر رنگ روبرو شود و به رنگ قهوه‎ای بگراید. در این‎طور مواقع پیشنهاد می‎شود تمامی مایع ضد یخ تعویض شود.

ضرورت استفاده از ضد یخ برای خودروها

علاوه بر آن، استفاده از ضد یخ ممکن است سبب بروز نشتی در بعضی از نواحی سیستم رادیاتور ماشین، به عنوان مثال در محل اتصال لوله‎ها و شلنگ‎ها و یا از بین بردن پره‎های رادیاتور شود، پدیده‎ای که کاملا طبیعی است.

در واقع، بروز نشتی نشان‎دهنده پوسیدگی یا خرابی اجزای سیستم رادیتور است که بایستی سریعا بررسی و تعمیر شود. از این جهت مایع ضد یخ را به رنگ سبز فسفری تند بخرید تا به دنبال بروز نشتی سریعا جلب توجه کند.

از موارد بسیار مهمی که رعایت آن توصیه می‎شود، عدم پر کردن رادیاتور تا انتها است. در واقع بهتر است همیشه به مقدار چند سانتی متر از فضای بالای رادیاتور را برای انبساط آب خالی نگاه دارید که در غیر این صورت سیستم خنک کاری خودرو بایستی فشار زیادی را تحمل کند.

اجاره خودرو

ممنون از اینکه مقاله استفاده از ضد یخ را تا انتها با ما همراه بودید. امیدوارم که خسته نشده باشید و مقالات بعدی سایت را نیز دنبال کنید. در صورت تمایل به اجاره خودرو تهران می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الان بخرید